Katt lett

Jeżeli chcemy zamontować w naszym mieszkaniu żaluzje, a jesteśmy zwolennikami ekologii i naturalnych materiałów, wybierzemy żaluzje drewniane, do których należą też bambusowe.

Żaluzje drewniane wykonane są ze szlachetnych gatunków drewna lub bambusa. Mają one nieco szersze lamele od aluminiowych i tak mogą być o szerokości 25 lub 50 milimetrów. Żaluzje drewniane wykonane są specjalną wysokociśnieniową metodą prasowania, pokryte farbami lub specjalnymi lakierami, które zapewniają trwałość kolorów i są odporne na promieniowanie UV. Żaluzje bambusowe są twarde i elastyczne, są nowoczesne i funkcjonalne, skutecznie ograniczają silne nasłonecznienie w pomieszczeniach. Możliwe jest zastosowanie nowoczesnego mechanizmu łańcuszkowego, w którym podnoszenie i sterowanie lamelami odbywa się za pomocą jednego łańcuszka. Prowadzenie boczne, za pomocą żyłek, umożliwia utrzymanie żaluzji przy szybie w oknach uchylnych.

Żaluzje drewniane wykonuje się z drewna egzotycznych gatunków drzew. Są dostępne w 8 odcieniach drewna. Żaluzje takie świetnie komponują się z niemal każdym wnętrzem, nadając mu niepowtarzalny klimat i urok. Są elementem dekoracyjnym nie tylko pomieszczenia, ale i samego okna. Dodatkowym walorem żaluzji drewnianych są osłony maskujące mechanizmy, co zapewnia elegancję i styl. Można stosować je do każdego typu okna z PCV, drewna, czy aluminium. Alternatywą dla żaluzji poziomych są żaluzje pionowe, są one najczęściej stosowane w pomieszczeniach biurowych.

Warianty otwierania, różnorodność struktury tkaniny, różnorodność kolorystyczna pozwala na dopasowanie żaluzji do każdego wnętrza. Łatwa obsługa możliwość sterowania światłem, możliwość wyboru tkaniny, która będzie tylko rozpraszać światło lub całkowicie zaciemniać wnętrze są zaletami żaluzji pionowych. Mogą one być wykonane z poliestru, włókna szklanego lub impregnowanego PCV. Tkaniny są antystatyczne, co zapewnia, że kurz nie będzie na nich osiadał. Żaluzje pionowe są bardzo funkcjonalne, dzięki obrotowym lamelom można świetnie regulować kierunek i ilość wpadającego do pomieszczenia światła.